Skôr, ako pôjdete voliť

Autor: Miloš Grúň | 13.2.2012 o 14:10 | Karma článku: 5,34 | Prečítané:  1001x

Po nežnej revolúcii som sa zúčastnil všetkých volieb - vždy s presvedčením, že volím správnych ľudí, ktorých hlavnou snahou bude zlepšiť život občanov tohto štátu. Zrejme som si nevybral tých správnych kandidátov a so mnou sa rovnako pomýlili ďalšie tisícky ľudí !? Veď o tom svedčí súčasná, stále sa znižujúca životná úroveň Slovákov a všetky problémy s tým spojené. Neustále o tom premýšľam, až som dospel k záveru, o ktorý sa rád podelím

Každý volič, ktorý pôjde k urne 10. marca voliť - by si mal položiť 5 základných otázok:

1. Prečo sa v zozname zaregistrovaných kandidátov väčšiny politických strán už 20 rokov vynímajú na popredných miestach stále tie isté mená ?

2. Je potrebné, aby do národnej rady Slovenskej republiky kandidovali, a už niekoľko volebných období  aj zastávali funkcie poslancov súčasní primátori miest, starostovia obcí, či riaditelia vysokých štátnych inštitúcií ?

3. Prečo je najviac kandidátov z Bratislavy - kde je najvyššia zamestnanosť a životná úroveň ? Poznajú oni problémy regiónov ? (Za Žilinský okres je to 48 kandidátov, z celkového počtu 2717 všetkých súčasných kandidátov). Všímajme si, odkiaľ sú kandidáti...

4.  Spomeňte si na posledné lákavé sľuby našich najväčších politických strán- ani jeden sľub nesplnili, skôr naopak, ešte ľuďom priťažili. Nesmieme im znova naletieť, veď aj staré slovenské príslovie hovorí: Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú...! A sľubovať, to oni vedia - a my, ak im znova uveríme - môžeme sa už len radovať hoci aj do súdneho dňa ...!

5.  Je  ťažké sa orientovať v spleti 26-tich politických strán. Ale zdravý sedliacky rozum nám hovorí: Na starom koňovi nové pole nezorieš! A tak, ak chceme zmenu k lepšiemu v tomto štáte, poctivo si zodpovedzme v duchu aj túto poslednú otázku: Je nás 99 percent, necháme sa zavliecť do bahna od toho jedného percenta vyvolených ? Nikdy !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Cibulková proti svetovej jednotke bojuje, v treťom sete znižuje na 3:5

Slovenka stratila prvý set v pomere 6:7, druhý vyhrala 6:2.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

DOMOV

Dopad mimozemského telesa mohol urýchliť zmenu klímy

Vedci objavili miniatúrnych svedkov dávnej katastrofy.


Už ste čítali?