Skôr, ako pôjdete voliť

Autor: Miloš Grúň | 13.2.2012 o 14:10 | Karma článku: 5,34 | Prečítané:  1010x

Po nežnej revolúcii som sa zúčastnil všetkých volieb - vždy s presvedčením, že volím správnych ľudí, ktorých hlavnou snahou bude zlepšiť život občanov tohto štátu. Zrejme som si nevybral tých správnych kandidátov a so mnou sa rovnako pomýlili ďalšie tisícky ľudí !? Veď o tom svedčí súčasná, stále sa znižujúca životná úroveň Slovákov a všetky problémy s tým spojené. Neustále o tom premýšľam, až som dospel k záveru, o ktorý sa rád podelím

Každý volič, ktorý pôjde k urne 10. marca voliť - by si mal položiť 5 základných otázok:

1. Prečo sa v zozname zaregistrovaných kandidátov väčšiny politických strán už 20 rokov vynímajú na popredných miestach stále tie isté mená ?

2. Je potrebné, aby do národnej rady Slovenskej republiky kandidovali, a už niekoľko volebných období  aj zastávali funkcie poslancov súčasní primátori miest, starostovia obcí, či riaditelia vysokých štátnych inštitúcií ?

3. Prečo je najviac kandidátov z Bratislavy - kde je najvyššia zamestnanosť a životná úroveň ? Poznajú oni problémy regiónov ? (Za Žilinský okres je to 48 kandidátov, z celkového počtu 2717 všetkých súčasných kandidátov). Všímajme si, odkiaľ sú kandidáti...

4.  Spomeňte si na posledné lákavé sľuby našich najväčších politických strán- ani jeden sľub nesplnili, skôr naopak, ešte ľuďom priťažili. Nesmieme im znova naletieť, veď aj staré slovenské príslovie hovorí: Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú...! A sľubovať, to oni vedia - a my, ak im znova uveríme - môžeme sa už len radovať hoci aj do súdneho dňa ...!

5.  Je  ťažké sa orientovať v spleti 26-tich politických strán. Ale zdravý sedliacky rozum nám hovorí: Na starom koňovi nové pole nezorieš! A tak, ak chceme zmenu k lepšiemu v tomto štáte, poctivo si zodpovedzme v duchu aj túto poslednú otázku: Je nás 99 percent, necháme sa zavliecť do bahna od toho jedného percenta vyvolených ? Nikdy !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.


Už ste čítali?